طبقه‌بندی سفرها


نحوه اجرا


 

طبقه‌بندی سفرها


نحوه اجرا

کشور‌ها

صفحه اصلی » تورهای داخلی » بوشهر

تور بوشهر (بیشاپور تا سیراف)

| 6.5 روزه - از 27 اسفند 1398
بوشهر
0 تومان
 
کد سفر: 267 | سفر انجام شده است.
6.5 روزه شامل 6 روز و 5 شب | از سه شنبه 1398-12-27
جاذبه‌ها:

شهر باستانی بیشاپور، تنگه چوگان، سنگ‌نگاره‌های تنگه چوگان، غار و مجسمه شاپور ساسانی، بازدید از خانه طبیب(موزه مردم‌شناسی)، بازدید از خانه گلشن، بازدید از خانه کازرونی‌ها، عمارت دهدشتی، بازدید از اسکله و پارک ساحلی شهر بوشهر، دلوار، خانه رئیس‌علی دلواری، سواحل شنی دلارام، نخلستان‌های آب‌پخش، سیستم آب‌رسانی بندر سیراف (بندر طاهری)، قلعه نصوری سیراف، قایق‌سواری در خلیج مرجانی و صخره‌ای نایبند،شهر فیروزآباد، کاخ اردشیر، قلعه دختر، سنگ نگاره تنگاب(نقش رستم فیروزآباد)، شهر تاریخی گور، شهر سی سخت و تماشای ارتفاعات دنا

موزه رییس علی دلواری سنگ نگاره های چوگان سیراف گنبد های نمکی جاشک کاخ اردشیر بابکان ساحل بوشهر

بیشاپور از شهرهای دارای طراحی و مهندسی ویژه روزگار خود بوده‌است. این شهر با نامهای بیشاپور، بیشابور، به شاپور، بیشاور و «به اندیوشاپور» شناخته می شود.. شهر بیشاپور مرکز ایالت و کوره اردشیرخوره بوده‌است. بیشاپور تا قرن هفتم هجری آباد و مسکونی بوده‌است و پس از آن ویران شده‌است. بیشاپور گنجینه‌ای از آثار ارزشمند ساسانی مانند معبد آناهیتا است.در نوروز 98 با هم تبار همسفر باشید.

بوشهر، سرزمین داستان‎ها، دیارمردمان خونگرمی که روحشان با امواج گره‌خورده، مادر تاریخی کمتر شناخته‌ شده است.چقدر حال دیگری است که حول الحالنای امسال را در کنار خلیج همیشه فارس زمزمه خواهیم کرد.

سیراف شهری باستانی در شهرستان کنگان و از نقاط دیدنی استان بوشهر است که امروز با نام بندر طاهری نیز شناخته می‎شود.این شهر دارای معماری خاصی می‌باشد که بسیار شبیه به روستای ماسوله در شمال کشور می‌باشد.بندری که در زمان خود بیش از سیصدهزار نفر جمعیت داشته و مذاهب گوناگونی همچون: زرتشتیان، مسیحیان، مانویان، یهودیان، بوداییان و اقوامی همچون: رومیان، یونانیان و چینی‌ها در این بندر زندگی می‌کرده‌اند. گورستان‌های بازمانده در این شهر از جاذبه های سیراف می باشد.سیراف پررونق‌ترین بندرکشور بود که روابط تجاری زیادی با روم و یونان در اروپا و ماداگاسکار در آفریقا تا کانتون چین در آسیادر دوره‌های ساسانی و اسلامی داشت. سفال‌های بازمانده با نقش‌ و نگار های زیبا، پارچه‌ها و زیورآلات، آثار گچی و آثار هنری و ساختمان‌های دو سه طبقه بخشی از میراث بجامانده از آن تمدن است. اما زمین لرزه مرگبار هفت روزه سال سیصد و شصت و هفت هجری قمری مدفون شدن کامل این بندر را در پی داشت. از این روست که سیراف پمپئی ایران نامیده شده‌است.با هم تبار همسفر تاریخ شوید.

سفرنامه
روز 1: از تهران به‌سوی کازرون حرکت می‌کنیم.

روز 2: بعد از صرف صبحانه به‌سوی غارشاپور و تنگه چوگان حرکت می‌کنیم و به بازدید از شهر باستانی بیشاپور، سنگ‌نگاره‌های تنگه چوگان می‌پردازیم. پس از ناهار به محل اقامت خودخواهیم رفت.

روز 3: پس از آنکه صبحانه را میل کردید به‌سوی بوشهر حرکت می‌کنیم. پیاده‌روی دلچسبی به سمت اسکله و بافت قدیم بوشهر خواهیم داشت و طی آن از خانه طبیب (موزه مردم‌شناسی)، خانه گلشن، خانه کازرونی‌ها و عمارت دهدشتی بازدید می‌کنیم. به اسکله و پارک ساحلی شهر بوشهر نیز می‌رویم؛ پس از تحویل اتاق و صرف ناهار برای تحویل سال آماده می شویم.

روز 4: پس از صرف صبحانه به‌سوی دلوار می‌رویم. پس از بازدید موزه رییس‌علی دلواری، به سمت ساحل دلارام می رویم و از کلوت های زیبا مسیر دیدن خواهیم کرد سپس به سمت بندر دیر خواهیم رفت در پایان روز به محل اقامت می‌رویم.

روز 5: پس از صرف صبحانه به‌سوی خلیج نایبند حرکت می‌کنیم. در این روز قایق‌سواری در خلیج‌فارس و سواحل صخره‌ای خلیج نایبند را تجربه خواهیم کرد و وقت آزاد برای پیاده‌روی و گشت در ساحل و شنا و تفریحات آبی خواهیم داشت. ظهر هنگام برای صرف ناهار به عسلویه می‌رویم و بعدازظهر بازدید از سیستم آب‌رسانی سیراف و قلعه نصوری سیراف را داریم. در پایان روز به محل اقامت خود می‌رویم.

روز 6: پس از آنکه صبحانه را میل کردید به سمت فیروزآباد می رویم تا ازکاخ اردشیرو قلعه دختر و سنگ نگاره تنگاب(نقش رستم فیروزآباد) بازدید کنیم و بعد از آن به سمت محل اقامت حرکت خواهیم کرد.

روز 7: روز پایانی سفرمان است؛ صبحانه را که میل کردیم راهی تهران می‌شویم.

اقامت

روز محل توضیح
1 وسیله نقلیه
2 هتل
3 هتل
4 هتل
5 هتل
6 هتل
غذا و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 - - - - - -
2 رستوران هم تبار رستوران هم تبار رستوران گردشگر
3 رستوران هم تبار رستوران هم تبار رستوران گردشگر
4 رستوران هم تبار رستوران هم تبار رستوران گردشگر
5 رستوران هم تبار رستوران هم تبار رستوران گردشگر
6 رستوران هم تبار رستوران هم تبار رستوران گردشگر
7 رستوران هم تبار رستوران هم تبار -

سهم هم‌تبار کلا 12 وعده غذا شامل: 6 وعده صبحانه، 6 وعده ناهار
سهم مسافر کلا 5 وعده غذا شامل: 5 وعده شام
تعداد میان وعده بر عهده هم‌تبار: 5 وعده
خدمات

  • تیم سرپرستی
  • بیمه مسئولیت مدنی 
  • کلیه ورودیه‌ها
توضیحات مهم

شرایط همراهی کوردکان:

در این برنامه از همراهی کودکان زیر سه سال معذوریم.

اقامت:

اختصاص اتاق یک، دو و... نفره به افراد در هتل و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی یا چادر، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد. در سفرهای گروهی، هم تبار عهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. با این حال هم تبار در حد توان و امکانات محل اقامت، حداکثر همکاری را با همسفران خواهد نمود. همراه داشتن یک بالشت گردنی، پتوی مسافرتی و چشم‌بند، به خوابیدن راحت‌تر شما در وسیله نقلیه کمک خواهد کرد.

شرایط و مقررات مهم

  • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  • جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  • لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر هم تبار اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  • جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر 15 کیلوگرمی مسافرت نمائید.
شرایط سفر چیست؟
طبقه‌بندی سفر
کلاسیک
نحوه اجرای سفر
گروهی
درجه سختی
2
اطلاعات حرکت
محل حرکت: میدان آرژانتین
زمان حرکت: سه شنبه 1398-12-27 - ساعت 18:00
لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.
وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس توریستی
وسیله نقلیه محلی: ندارد

امروز: 15 مرداد 1399
شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
17
18
19 20 21 22
23
24 25 26 27 28
29
1
2
3
4
5 6 7
8
9 10 11
12
13
14
15
 

لوازم ضروری
چمدان

لوازم پیشنهادی
دوربین عکاسی
ضد آفتاب
بالش گردنی
باتری اضافه دوربین و موبایل

استان مورد بازدید: بوشهر

 

نکات مهم در هنگام ثبت نام

همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر وایز نمایند:

 

نام بانک صاحب حساب شماره کارت
سامان یوسف شاهمنصوری 6219-8610-3964-8877
ملت یوسف شاهمنصوری 6104-3375-9716-9430

 نام و نشان: ایمیل: موبایل:

در هر جغرافیایی که هستی ،جهت ها تفاوتی ندارند،تمام دامنه های دلت به سمت خوشی باد.....
 
هم‌تبار
Copyright © 2020 hamtabaar. All rights reserved.